VILPE® ECO IDEAL WIRELESS

Kas ir pieprasījuma vadīta ventilācija?

Pieprasījuma vadīta ventilācija ir vieda sistēma gaisa kvalitātes automātiskai uzturēšanai vajadzīgajā līmenī bez cilvēka iejaukšanās darbības laikā. Sistēma automātiski pielāgo nepieciešamo ventilāciju atbilstoši dominējošai gaisa kvalitātei. Bezvadu sensori mēra relatīvā mitruma (RH) un oglekļa dioksīda (CO2) līmeni gaisā un šo informāciju nosūta uz vadības ierīci, izmantojot bezvadu savienojumu. Pēc tam tiek pielāgots ventilācijas līmenis, lai nodrošinātu labu gaisa kvalitāti, neizmantojot pārāk daudz enerģijas.

Kāpēc izvēlēties VILPE® ECo Ideal Wireless ventilācijas vadībai pēc pieprasījuma?

VILPE® ECo Ideal Wireless piedāvā ekonomisku risinājumu ar īsu atmaksas laiku (salīdzinājumā ar sarežģītākiem ventilācijas risinājumiem). VILPE® ECo Ideal Wireless kopējās izmaksas ir līdz 70% mazākas nekā pilna siltuma atgūšanas sistēmas (HVAC) uzstādīšanas izmaksas.

VILPE® ECo Ideal Wireless var uzstādīt ātri un vienkārši. Bezvadu saziņas risinājums samazina vadu izmantošanas nepieciešamību. Ja cauruļvadi jau ir uzstādīti, sistēmas uzstādīšanai nav nepieciešama jaunu cauruļvadu konstrukcija, proti, visas esošās struktūras var palikt tādas kā ir. Var izmantot arī esošus cauruļvadus vai ventilācijas dūmeņus.

Kur pielietot: renovācijas objektos un jaunās ēkās

Neraugoties uz to, vai jūs atjaunojat vai būvējat no jauna, pieprasījuma vadības energoefektīvā VILPE® ECo Ideal Wireless sistēma ir izcila izvēle vienkāršam un ekonomiskam jūsu ventilācijas vajadzību risinājumam. VILPE® ECo Ideal Wireless sistēma ir ideāls risinājums, ja esošo dabisko ventilācijas sistēmu vēlaties pārveidot par mehānisku ventilācijas sistēmu. VILPE® ECo Ideal Wireless ir arī vienkāršs un pieejams veids, kā mehānisko ventilācijas sistēmu pārveidot par pieprasījuma vadītu ventilācijas sistēmu, kas ļauj ietaupīt enerģiju un naudu. VILPE® ECo Ideal Wireless ir labi piemērota gan vecām, gan jaunām ēkām. Tā piedāvā arī labu risinājumu noliktavu un garāžu ventilācijai.

Ja Jūs atbildat ar JĀ uz kādu no  tālāk minētajiem jautājumiem, tad VILPE® ECo Ideal Wireless ir īstā izvēle jums:

• Pārmērīgs mitrums vai sasmacis gaiss vannasistabā vai tualetē?
• Pārmērīgs mitrums garāžā, glabātuvē vai noliktavā?
• Slikta ventilācija vasarā?
• Nav mehāniskas ventilācijas, proti, nav ventilācijas aprīkojuma?
• Tikai mehāniska izplūdes ventilācijas sistēma ar manuālu vai taimera vadību?
• Vai apsverat ventilācijas sistēmas opcijas jaunai noliktavas, garāžas vai dzīvojamajai ēkai?

VILPE® ECo Ideal Wireless pamatkomplekts:
1. Lietotāja panelis (UP), 1 gab.
2. Vadības ierīce (CU), 1 gab.
3. RH sensors (RH), 1 gab.

Citas sistēmas komponentes:
5. VILPE ECo ventilators + VILPE pieslēguma elements
6. Pieplūdes vārsti
7. Gaisa plūsmu pārvietošanās

VILPE® ECo Ideal Wireless papildkomponentes:
3. RH sensors (RH)

4. CO2 sensors

Darbības princips

VILPE® ECo Ideal Wireless ir automātiskas vadības sistēma pieprasījuma vadītai ventilācijai. Tās sensori mēra telpu gaisa relatīvā mitruma (RH) un oglekļa dioksīda (CO2) līmeni, un, pamatojoties uz saņemto informāciju, vadības ierīce pielāgo uz jumta uzstādītā ECo jumta ventilatora darbību. Svaigas gaisa padeves pietiekamība telpā tiek nodrošināta ar sienas montāžas padeves gaisa vārstiem un gaisa plūsmas kanāliem.

Sistēmas daļu vieta

VILPE® ECo jumta ventilators ir jāuzstāda uz jumta ar VILPE® pieslēguma elementu. Pieslēguma elementi ir pieejami visiem standarta jumtu materiāliem un profiliem.
Ventilācijas vadības sistēmas lietotāja panelis (UP) ir jāuzstāda viegli pieejamā vietā, vēlams pie mājas ieejas.
Vadības ierīce (CU, uztvērējs) ir jāuzstāda ēkas vietā, kur var viegli izveidot vadu savienojumu ar VILPE® ECo jumta ventilatoru (aizsardzība: IP 21).
Relatīvā mitruma sensors (RH) ir jāuzstāda vietās, kurās ir potenciālas mitruma problēmas, piemēram, vannasistabā, tualetē, virtuvē vai guļamistabā.
Oglekļa dioksīda sensors (CO2) ir jāuzstāda vietās, kurās ir potenciālas CO2 problēmas, piemēram, viesistabā vai guļamistabā.

Lietotāja paneļa iestatījumi

Lietotāja panelim ir četri iestatījumi: Mājas, Prombūtnes, Augsts un Automātiski.
Mājas iestatījums ir paredzēts apstākļiem, kuros ir nepieciešama pastāvīga gaisa cirkulācija, lai uzturētu labu gaisa kvalitāti telpās.
Prombūtnes iestatījumu izmanto, kad iemītnieki nav uz vietas un ir nepieciešama tikai pamata ventilācija.
• Augsto iestatījumu izmanto, ja īslaicīgi ir nepieciešama palielināta ventilācija. Vienreiz nospiežot pogu Augstais, pastiprināta ventilācija tiek ieslēgta uz 30 minūtēm, nospiežot divreiz — uz 60 minūtēm utt.
• Iestatījums Automātiski uztur ventilāciju iepriekš noteiktā Prombūtnes līmenī un pielāgojas atbilstoši informācijai no RH un CO2 sensoriem. Paaugstinoties RH un CO2 līmeņiem, palielinās jumta ventilatora darbības jauda, bet samazinoties RH un CO2 līmeņiem, tā samazinās.

Elektrības dati

Strāvas padeve
• Lietotāja panelis (UP) Akumulators CR2032
• Vadības ierīce (CU) 230 V maiņstrāva ± 10%, 50 Hz
• RH sensors AA, 2 gab
• CO2 sensors 195–253 V maiņstrāva, 50 Hz

Elastīgi risinājumi

Ar papildu RH un CO2 sensoriem sistēmu var paplašināt, lai pārraudzītu vairākas telpas ēkā. Sistēmu var arī paplašināt, lai iekļautu vairākus VILPE® ECo jumta ventilatorus. Papildu sensori tiek pārdoti atsevišķi.